Wysyłka 24h Wysyłka 0zł

Lornetka Delta Optical Forest II 12x50

 • Trzy nowe modele z serii Forest II - 8.5x50, 10x50 i 12x50 to lornetki konstrukcji dachowej (z ang. roof). Dzięki temu są małe i lekkie. A że małe jest piękne, zaprojektowano je estetycznie i z dobrej jakości materiałów.
Czytaj więcej...
Kod produktu: DO_1302
DO_1302
849,00 zł
/ szt.
Obserwuj Porównaj
Parametry techniczne:
symbol:
DO_1302
średnica obiektywu:
50mm
powiększenie:
12 x
waga:
870 g
wymiary:
165 x 133 x 60 mm
Dostępne warianty


Trzy nowe modele z serii Forest II - 8.5x50, 10x50 i 12x50 to lornetki konstrukcji dachowej (z ang. roof). Dzięki temu są małe i lekkie. A że małe jest piękne, zaprojektowano je estetycznie i z dobrej jakości materiałów.

Model 8x42 zajął II miejsce w Plebiscycie serwisu Optyczne.pl Produkt Roku 2011 w kategorii Lornetka. Druga nagroda to "Sowa z Rogowa" w konkursie na najlepszy wyrób prezentowany na Międzynarodowych Targach Leśnych w  Rogowie w 2011 r.

Model 10x50 to lornetka o klasycznych parametrach, lubianych przez szerokie grono obserwatorów przyrody. Jej uniwersalne cechy pozwalają na wygodne obserwacje zarówno w dzień jak i w nocy. Ta lornetka to kompromis między uzyskaniem dużego powiększenia, a szerokim polem widzenia. Jednocześnie zapewnia dużą jasność powierzchniową.

Tak jak w całej serii Delta Optical Forest II układ optyczny lornetek składa się z 8 elementów ustawionych w 6 grupach, a w konstrukcji zastosowaliśmy wysokiej jakości pryzmaty ze szkła BaK4, które pokryte są powłokami fazowymi i srebrem, co zapewnia niezwykle ostry i jasny obraz. W parze z pryzmatami, wszystkie soczewki w modelach.


Forest II mają wysokiej jakości warstwy antyodblaskowe. Dzięki nim lornetki charakteryzują się wysoką transmisją światła i neutralną kolorystyką obrazu. Dobrze wyczernione wnętrza tubusów zapobiegają pojawianiu się w obrazie niechcianych refleksów i „duszków''.

Wszystkie loretki z serii Forest II mają płynnie poruszające się centralne pokrętło ustawiania ostrości i indywidualną korekcję dioptrii w prawym okularze. Plastikowe muszle okularowe (typu Twist-Up) wysuwają się, pozwalając na wygodne dopasowanie okularów lornetki do indywidualnych potrzeb obserwatora.

Lornetki z serii Forest II wytrzymają nawet najtrudniejsze warunki pogodowe. Ich szczelna obudowa pozwala na swobodne użytkowanie w wilgotnym terenie, a nawet w deszczu. Lornetki Forest II mogą wytrzymać zanurzenie w wodzie przez 3 minuty, do głębokości 1 metra, a wypełnienie konstrukcji azotem zapobiega zaparowaniu obiektywów.

Ogromnymi zaletami nowych modeli jest ich kompaktowość i mała waga. Wszystkie lornetki Forest II o obiektywach 50 mm mają te same rozmiary 132x58x165 mm i wagę 900 gramów. Stanowią więc idealny kompromis pomiędzy małymi lornetkami klasy 42 mm, a dużo większymi i cięższymi modelami o obiektywach 56-63 mm. Pomimo dużej uniwersalności jaką daje 50-milimetrowy obiektyw, nowe modele Forest II zostały zróżnicowane pod względem powiększenia tak, aby można było dobrać odpowiednie parametry do własnych potrzeb.


Dane techniczne:

 • powiększenie: 10x
 • średnica obiektywów: 50 mm
 • pryzmaty: BaK4
 • pole widzenia: 94 m / 1000 m
 • jasność: 25
 • sprawność zmierzchowa: 22,4
 • wypełnienie azotem: tak
 • wodoodporność: tak
 • wymiary: 165x133x60 mm
 • waga: 870 g.


Wyposażenie: futerał, pasek do lornetki, pasek do futerału, szmatka do czyszczenia, zakrywki na obiektywy, zakrywki na okulary.


WYDŁUŻYLIŚMY GWARANCJĘ NA LORNETKI DELTA OPTICAL FOREST II DO 5 LAT!

Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
pixelpixelpixelpixel